אמפוקו – עיסוי בטן יפני

אמפוקו – עיסוי בטן יפני

מה זה אמפוקו?

 אמפוקו היא אומנות ריפוי יפנית מסורתית המתבססת על עקרונות הרפואה הסינית והיפנית.למעשה שיטת טיפול אמפוקו בתחילת דרכה הייתה נקראת “אנמה” , היא הגיעה מסין ליפן, עברה שינויים ובשלב מסויים לפני כמה מאות שנים, קיבלה הגדרה נפרדת.

טיפול אמפוקו מתמקד בHARA (הארה).

אזור ההארה, נחשב למרכז האנרגיה של הגוף.תיאוריות המקור בכתבים היפנים מדברים על כך שמרכז הגוף נמצא ב”הארה” החל מתפיסת האני עד לתפיסת המרחב. כלומר זהו המרכז הפנימי של כל אדם עם עצמו וגם זהו המרכז של אדם אל מול הסביבה ומול המציאות שאותו הוא פוגש.כבני אדם, יש לנו הרבה פעמים חוסר איזון מסויים. כל אחד והחבילה שלו… לפעמים זהו חוסר איזון שנוצר מתוך חוויות החיים וההתמודדות מולם,לעיתים חוסר האיזון יהיה מצב שאנחנו נולדים איתו. חלק ממסע חיינו זה להביא את המקום הזה לאיזון.טיפול אמפוקו מסייע להבאת איזון לחיים. יש לכך הרבה סימוכין בכתבים סינים עתיקים, בהנחיות של מסטרים יפנים, וגם בעידן המודרני, מתוך חקר של השפעות רגשיות ואמוציונליות על עצב הוגוס, אפשר להבין עד כמה עבודה על הבטן יכולה להיות משמעותית ככלי שמסייע לגוף לחזור למצב מאוזן יותר.

המאסטרים שפיתחו את השיטה (סנסיי אוטה ומאסטר גוטו), שמו לב לאפקטיביות הגדולה של עבודה דרך הבטן, והפכו אותה לקו מנחה בשיטה.בנוסף לעבודה על הבטן, בטיפול אמפוקו המגע יכול להיות בחלקים נוספים בגוף בהתאם לאבחנה ולצורך: טורסו, רגליים, כתפיים, חזה, צוואר

  • חשוב לציין שיותר מדוייק להשתמש במונח אנפוקו. כאשר אני למדתי, היה נהוג בארץ להשתמש בשם אמפוקו ולהתייחס לכך שניתן להשתמש בשני המונחים.אמפוקו זה השם שמופיע בתעודה שלי, וכשכתבתי את המאמר הזה, זה היה השם המקובל. ההערה הזאת הוספה לאחר כתיבת המאמר, ולאחר שהוחלט בקהילת המטפלים בארץ להשתמש בשם המדויק יותר שהוא אנפוקו.

מהם יתרונות הטיפול?היתרונות הם כל כך רבים, ונראה לי מיותר לעשות רשימת מכולת של סימפטומים.אני בקליניקה משלב את האמפוקו בעיקר במטופלות עם בעיית פריון, בבעיות של מערכת עיכול ובבעיות שקשורות לנפש – שזה למעשה אומר שהטיפול יתאים ויכול לעזור כמעט בכל מצב בגלל החיבור ההדוק והבלתי נפרד של גוף ונפש.חשוב להבין שכמו שהנפש והמצב הרגשי משפיעים על הגוף, גם הגוף משפיע על הנפש והמצב הרגשי.זה עובד לשני הצדדים – גם לטובה: דרך עבודה על הגוף, בעיקר באזורים מסויימים שיש להם השפעה עמוקה, ניתן לעבוד על מצב רגשי וכמו שהסברתי קודם להשיב (או לפחות לקדם) את האדם לאיזון.

לפרטים נוספים על טיפול משולב: גל דרורי. מוזמנים גם לעקוב ולהתעדכן בדף הפייסבוק

למידע על לימודי אנפוקו למטפלים: איריס אברבנאל  052-4373830

Author Info

גל דרורי

גל דרורי

מטפל מוסמך ברפואה סינית, מרצה במכללת רידמן. נסיון של יותר מעשור. בוגר 4 שנות לימוד במכללת רידמן (Dip.Ac) בהצטיינות. את התמחותי עשיתי בבית חולים Zhejiang בעיר האנגזו שבסין במחלקות: דיקור, טווינא, ילדים, גניקולוגיה, עור ורפואה פנימית. מדריך צ'י גונג ומעביר הרצאות וסדנאות בנושא שימור ושיפור הבריאות לפי הרפואה הסינית בטיפול הראשון בקליניקה אני מבצע אבחנה הכוללת תשאול ואבחון דופק לשון ובטן ומתאים את הטיפול היעיל ביותר בהתאם לאבחנה. אשמח לעזור גם לך

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *