דיכאון

china tea background close up

דיכאון:

הדיכאון נחשב להפרעה הנפשית השכיחה ביותר בעולם המערבי. שכיחותה באוכלוסיה המערבית לאורך החיים עומדת על כ 15 אחוז, כאשר ההפרעה פוגעת פי שתיים בנשים מאשר גברים. אחת מכל שמונה נשים סובלת מדיכאון שלאחר לידה.

ה”דיכאון הקליני” מתייחס להפרעה אקוטית במצבי הרוח המלווים בתחושת אובדן שליטה, תחושת מצוקה. ההפרעה מתבטאת בתסמינים גופניים, רגשיים, התנהגותיים וישנה פגיעה בתפקוד באופן משמעותי.

אדם הסובל מדיכאון יחווה תחושה של עצב ורגשות שליליים לאורך זמן, קשיי ריכוז, עייפות, היעדר עניין, חוסר יוזמה, אשמה, אומללות מתמשכת. תחושות אלו  עשויות להביא לקושי תפקודי בצירים עיקריים בחיים כגון: תפקוד במקום העבודה, קשרים בין אישיים, פעולות בסיסיות בחיי היום יום.

לדיכאון נמצאו מספר גורמים הקשורים להיווצרות –

גנטיקה – הימצאות אדם בקרבה המשפחתית הלוקה בדיכאון עלול להגביר את הסיכון להתעוררות ההפרעה.

ביולוגיה – חסרים של חומרים ביו- כימיים במוח (סרוטונין, נוראפינפרין, דופאמין), הפרעות בפעילות המערכת ההורמונאלית, הפרעות שינה, הפרעות במערכת החיסון והפרעות מבניות במוח.

סביבה –  אירועים והופעה של גורמי לחץ בחיים מעלים את הסיכון להיווצרות ההפרעה.

אישיות – חוויות של חוסר אונים, ערך עצמי נמוך, היעדר מיומנות בין אישית וחברתית, קווי אישיות תלותיים נוקשים ודרמתיים באופן קיצוני.

בטיפול בדיכאון ברפואה הסינית משתמשים בדיקור סיני ,טווינה וצמחי מרפא.

בראייה הוליסטית מסתכלים על האדם כמכלול: גוף ונפש ביחד. וכך הטיפול פונה גם לרובד הפיזיולוגי וגם לרובד הנפשי.

ישנם מחקרים רבים שהוכיחו את יעילות הדיקור בטיפול בדיכאון. דיקור סיני גורם לשחרורם של סרוטונין ואנדורפינים שבין היתר אחראים על ההרגשה הטובה, ומשפרים את תחושת המטופל הסובל מדיכאון.

לפי התפיסה של הרפואה הסינית, החלק הרוחני של הנשמה שוכן בלב ואחראי על השמחה והרצון לחיים. לחלק הרוחני של הנשמה קוראים shen (נפש).  בכל אדם זורם צ’י ודם. כשהם זורמים בגוף בהרמוניה ה- shen מוזנת, וזה אחד הסימנים לאיזון אצל האדם. כשהזרימה אינה מתרחשת בצורה הרמונית האדם יכול להרגיש דיכאון.

במקרים רבים עוברת על אדם תקופה המלווה בהרגשת דיכאון (ממש כמו שמשתמשים בביטוי כחלק מהסלנג – “אני בדיכאון”) אך לא בהכרח מדובר בדיכאון קליני, במצב זה טיפול ברפואה סינית יכול לשפר את מצב הרוח, לתת הרגשה טובה, ולשפר את יכולת ההתמודדות מול אותו “דיכאון”.

במצבים של דיכאון קליני, הרפואה הסינית יכולה לעזור ולתת מענה, אך במצב זה חובה להתייעץ ולקבל טיפול מקצועי מתחום הנפש (פסיכולוג או פסיכיאטר).

 

החדשות הטובות הן שניתן להקל על תסמיני דיכאון שונים. את/ה יכול/ה לעזור לעצמך דרך טיפול טבעי ויעיל שמוכח כבר אלפי שנים ומוכר כרפואה הסינית. את/ה לא חייב לסבול

בסדרת טיפולים קצרה תוכל/י לשפר בצורה משמעותית את מצבך ואת בריאותך.

הטיפולים מתקיימים בקליניקה דיסקרטית באריאל.

להזמנת טיפול – לחץ כאן  או השאר פרטים בדף צור קשר

למידע על עלות טיפול