גל דרורי, דיקור סיני וצמחי מרפא באריאל

סוגי טיפול

רפואה סינית:

הרפואה הסינית הינה תורה עתיקה מהקדומות בעולם.

היא מבוססת על הפילוסופיה הסינית אדיקור סינישר רואה קשר סימביוטי בין הגוף לנפש תוך התייחסות לחוקי הטבע והשפעתם על בריאותינו.

דיקור סיני:

הדיקור הסיני מבוסס על נקודות דיקור הנמצאות בגוף על גבי ערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים. הטיפול באמצעות דיקור מתבסס על הרעיון של החזרת הגוף למצבו הטבעי. הגוף שלנו כל הזמן שואף לריפוי ואיזון. תהליכי ריפוי מתרחשים בגופנו בכל רגע נתון. יציאה של הגוף מאיזון יכולה להתרחש עקב תזונה לקויה,לחצים, מחלות וכו’.

מטרת הטיפול היא לעזור לגוף לחזור לאיזון אליו הוא זקוק.

ייתכן מצב שבו שני אנשים יכולים להגיע עם אותה הבעיה (כאבי ראש למשל), וכל אחד יקבל טיפול שונה בהתאם למצב הנפשי והגופני שבו הוא נמצא.

בתקופה שלנו הדיקור נעשה פופולארי ומוכר יותר ויותר כל שנה. כיום בכל בית חולים גדול בארץ ישנה מחלקה של רפואה סינית שמשתלבת יחד עם הרפואה המערבית.

צמחי מרפא:

הבסיס החזק של הרפואה הסינית הוא רפואת צמחים.

הצמחים ברפואה הסינית מחולקים בצורה מאוד מסודרת ולכל צמח תפקיד משלו.

כל צמח ברפואה הסינית הוא עולם ומלואו – יש התייחסות לטעם, לטמפרטורה, מרידיאנים ולאיברים שעליהם משפיע הצמח. לכל צמח יש רשימת פעולות והשפעות של הצמח על הגוף. האומנות בעולם הצמחים היא לדעת לשלב את הצמחים לפורמולה.

בספרות של הרפואה הסינית כבר קיים בסיס איתן עם ניסיון של אלפי שנים, של שילובי צמחים לתוך פורמולות המוכיחות את יעילותן מדי יום. למרות שקיים מאגר גדול של פורמולות קלאסיות, גם כאשר אנשים מגיעים עם בעיה דומה – כל אחד הוא אדם אחר, ובהתאם לקונסטיטוציה של הבן אדם ניתן להתאים את התוספת המתאימה בשבילו או לפעמים לבנות פורמולה מיוחדת בהתאם למצב.

לאחר אבחון מקיף הכולל תשאול, בדיקת גוף, דופק ולשון ניתן להתאים פורמולת צמחים מתאימה ומדויקת. את הצמחים ניתן לקחת בכמה אפשרויות לפי החלטת המטפל.

* בצמחים וגם בדיקור הטיפול עובד על שני מישורים: על השורש וגם על הסימפטומים.
בהתאם למצב המטופל מתבצעת הבחירה היכן לשים את הדגש.

תזונה סינית:

כדי להגיע לאיזון וריפוי אמיתי לא תמיד מספיק רק להגיע לטיפול.

בהרבה מקרים חייב להיות שינוי באורח חיים כדי למנוע מהבעיה מלהופיע שוב.

במקרים רבים אשלב המלצות תזונתיות שמטרתם להביא לטיפול מקיף ורחב.


טיפולי מגע: 

* הקליניקה של גל דרורי פועלת כמרכז טיפולים וניתן להזמין טיפולי מגע שונים. לבחירתכם מטפל או מטפלת

טווינא:

פירוש השם טווינא הוא למשוך(tui) ולתפוס (na) פירוש השם מרמז לנו על התנועתיות הקיימת בטיפול. טיפול טווינא הוא טיפול דינאמי, ממריץ ועמוק.

טיפול טווינא מורכב מתנועות מאוד מניעות היוצרות בגוף תנועה והרגשת שחרור.

בנוסף ישנם גם תנועות עמוקות – עבודה עמוקה על שרירים, רקמות וגם על נקודות המשמשות לדיקור ועבודה על מרידיאנים, כך בעצם ניתן לקבל טיפול ברפואה סינית גם למי שחושש ממחטים. ולטפל בבעיות פנימיות בנוסף לטיפול בכאב.

הטיפול מכיל טכניקות של מתיחות ושל רוטציות. למי שיש למשל מגבלה בתנועה, ניתן הרבה פעמים לראות שיפור בטווח תנועה כבר מהטיפול

 

הראשון. טיפול טווינא נעשה בלבוש מלא, ללא שמן.

עיסוי שבדי:

עיסוי שמנים העובד גם על רקמות ושרירים וגם על הרגעה ושחרור מתחים.

עיסוי שבדי הוא שיטת עיסוי קלאסי והנפוצה ביותר. טיפול של עיסוי שבדי הוא עדין מפנק ונעים מאוד למטופל. עיסוי שבדי גורם לתחושת הרגעה, לשיפור חילוף החומרים בגוף, והקלה על מגוון רחב של סוגי כאב.

עיסוי איורוודי:

עיסוי אביאנגה- עיסוי עדין איטי ועמוק, מאוד מרגיע. העיסוי הוא לא רק לגוף אלא גם לנפש. העבודה במהלך העיסוי היא מהקצוות (הגפים) לכיוון מרכז הגוף, וכך משתפרת זרימת הדם ללב. תנועות העיסוי הם מעגליות ולעיסוי ישנה גם השפעה על סילוק והוצאת רעלים מהגוף. פירוש השם איור ודה – זה מדע החיים. ופירוש שם העיסוי “אביאנגה” בסנסקריט – “יד אוהבת”. זה גם מה שאמורים להרגיש בזמן העיסוי. מגע אוהב ומרפא.

אבנים חמות:

עיסוי בשמן המשלב אבני בזלת חמות. החום של האבנים מסייע בשחרור שרירים תפוסים והקלה על כאבים. חום הוא כלי טיפולי חזק מאוד, וכשהגוף פוגש את חם האבנים בטיפול נוצר חיבור לאדמה, באבנים יש משהו מקרקע ובטוח. עיסוי אבנים חמות משרה תחושה של רוגע ושלווה.

כוסות רוח:

כוסות רוח ניתן להשתמש לבד או לשלב את הכוסות עם דיקור או עיסוי.

בטיפול אשתמש בכוסות מיוחדות על מקומות שונים בגוף. ובעזרת וואקום שנוצר עם הכוסות ניתן לשחרר שרירים תפוסים, לטפל בהתקררויות ועוד.

טיפול משולב:

ניתן בטיפול לשלב גם כמה טכניקות. אין חובה לבחור מראש. ניתן גם להגיע לקליניקה לטיפול ונחליט ביחד מה הכי מתאים בהתאם לבעיה או הבקשה.

לקבלת יעוץ חינם לגבי סוג הטיפול הנכון לך לחץ כאן