שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות הינה הגדרה המתייחסת לאוסף סימפטומים (מגדירים ברגע שקיימים אצל האישה שניים לפחות) : 1. חוסר ביוץ או ביוץ מועט ונדיר. 2. מבנה שחלות פוליציסטי שאובחן באולטראסאונד (זקיקים מרובים, לפחות 12, בעובי 2-9 מ”מ או שנפח השחלה יהיה מעל 10 מ”ל), 3. היפראנדרוגניזם – הכולל סימנים כמו שיעור יתר, אקנה, נטייה להשמנה. או רמות ביוכימיות גבוהות של טסטוסטרון ו/או הורמונים גבריים נוספים.

1 מתוך 10 נשים סובלת מהבעיה, כך שלמעשה היא הרבה יותר נפוצה באוכלוסיה ממחלות שרבים מכירים כמו סוכרת או פרקינסון.

חלק גדול מהנשים לא מודעות למצב ומגלות את זה רק כאשר מנסות להיכנס להריון ללא הצלחה. במצבים של אקנה ושיעור יתר האבחון יעשה לרוב בגיל מוקדם. וגם במצבים שבהן אישה עם וסת לא סדירה תחפש אחר הסיבה לכך, בבדיקה אצל רופא/ת נשים תגלה את הפתולוגיה או שתשלח לבדיקות נוספות שיאששו את האבחנה.

כאשר אשה עם אבחנה של שחלות פוליציסטיות, תרצה ותנסה להרות ללא הצלחה- כאשר תגיע לרופא אז הטיפול המומלץ בשלב הראשון יהיה תרופה שמשרה ביוץ כמו איקקלומין* (קלומיפן ציטראט). חשוב לציין שרוב הנשים עם שחלות פוליציסטיות יבייצו בעזרת התרופה. במידה והטיפול לא יצליח (במשך כמה נסיונות או לפעמים אחרי נסיון אחד – תלוי במקרה האישי של כל אישה) אז הרופא ימליץ על גונדוטרופינים – כלומר הזרקות של תרופה (למשל גונל F) שגורמת להשראת ביוץ על ידי העלאת ה FSH.

חשוב לציין שלנשים עם שחלות פוליציסטיות יש סיכוי גבוה יותר להגיע למצב של גירוי יתר שחלתי, ולכן נהוג לתת את הזריקה במינונים נמוכים. כמובן שמתן של כל תרופה או פרוטוקול טיפולי יכול להשתנות בין אישה לאישה וגם מרופא לרופא.

* איקקלומין נותנים בד”כ מהיום ה-5 למחזור למשך חמישה ימים, כך שהביוץ אמור להתרחש 5-12 ימים לאחר נטילת הכדור האחרון.
לכדור יכולים להיות תופעות לוואי כמו: רגישות בשד, אי נוחות בבטן, בחילות והקאות, גלי חום, הפרעות ראיה, רירית רחם דקה (דבר שכלעצמו יכול להפריע לקליטת הריון).

טיפול ברפואה הסינית יכול להיות במקביל ללקיחת איקקלומין ואז חלק ממטרת הטיפול היא לתמוך ברירית הרחם, לסלק סימני חום מהגוף (כמו למשל תחושת גלי חום) ולהפחית יובש.

ניתן גם להיעזר ברפואה הסינית להסדרת הוסת ולשיפור הפוריות גם באופן טבעי וללא תרופות משרות ביוץ כמו האיקוקלמין.

סיפור מהקליניקה: באופן מעניין מגיעים הרבה פעמים באותו זמן בעיות דומות לקליניקה אצל אנשים שונים, כך למשל לפניי זמן מה הגיעו לקליניקה לזכרוני ממש באותו שבוע 2 מטופלות עם אבחנה של שחלות פוליציסטיות. שתיהן ניסו להרות ללא הצלחה במשך שנה, ושתיהן לא היו מודעות למצב (שחלות פוליציסטיות) עד שהגיעו לרופא לבדיקה בשל תלונה על אי פריון. אצל שתיהן המחזורים לא היו סדירים כלל, אך מבחינתן זה לא הרגיש חריג כיוון שיש להן חברות עם מחזור לא סדיר אשר נקלטו להריון ללא קושי. שתיהן רצו טיפול טבעי ללא תרופות (כלומר לא רצו לקחת איקוקלמין ובחרו לנסות טבעי). אצל שתיהן שילבתי בטיפול דיקור סיני, צמחי מרפא, המלצות תזונה, וגם טיפים ועצות לאורח חיים בריא יותר. לשמחתי ואפילו קצת להפתעתי אצל שתיהן המחזור הסתדר באופן מיידי. הראשונה נקלטה להריון אחרי טיפול שישי: היה משמח שהנחיתי אותה להכין טבלת BBT  (טבלת חום שחר) והטבלה כבר רמזה לחדשות המשמחות עוד לפניי שעשתה בדיקת הריון (:
אצל השניה המחזור הפך להיות סדיר ובדיקת ביוץ מראה על ביוץ (זה אחרי שרופא הנשים אמר לה והפחיד אותה שאין לה ביוץ ושהיא חייבת תרופות בשביל להיקלט – טוב שיש אינטרנט שהמליץ על דיקור סיני) לאחר סדרה של 10 טיפולים: דיקור פעם בשבוע, לאחר מכן היא המשיכה עם צמחים למשך חודשיים נוספים, קצת דאגות ליוו את התהליך, ואז עידכנה בבדיקת בטא חיובית (:

ישנן סיבות רבות לחוסר הצלחתם של זוגות להיכנס להריון, כגון: גיל, מצב בריאותי, באיזה זמן של החודש מקיימים יחסי מין ובאיזה תדירות, מתח ולחץ.

המציאות שאנו חיים בה היא לא תמיד פשוטה: זיהום אוויר, אוכל מעובד, סביבת עבודה מתוחה, עבודה בישיבה ללא תנועות פיזיות, כל זה משפיע על המערכת ההורמונלית של הגבר והאישה. בנוסף החיים במדינת ישראל הם לא פשוטים – יש מתח ביטחוני באוויר ובמקרים רבים יש “לחץ להרות” שמגיע מהמשפחה, חברים, והסביבה הקרובה.

ברפואה הסינית המסורתית מטפלים בבעיות פריון כבר אלפי שנים, במפגש הראשון בקליניקה מתבצע תשאול ואבחון על פי דופק, לשון ואבחנת בטן המשקפים את מצבה של המטופלת. ברוב המקרים מומלץ לקיים טיפול דיקור אחת לשבוע, ומומלץ גם לשלב צמחי מרפא בנוסף.

בשחלות פוליציסטיות יש חשיבות אדירה גם להתאמת תזונה מתאימה.

 

Author Info

גל דרורי

גל דרורי

מטפל מוסמך ברפואה סינית, מרצה במכללת רידמן. נסיון של יותר מעשור. בוגר 4 שנות לימוד במכללת רידמן (Dip.Ac) בהצטיינות. את התמחותי עשיתי בבית חולים Zhejiang בעיר האנגזו שבסין במחלקות: דיקור, טווינא, ילדים, גניקולוגיה, עור ורפואה פנימית. מדריך צ'י גונג ומעביר הרצאות וסדנאות בנושא שימור ושיפור הבריאות לפי הרפואה הסינית בטיפול הראשון בקליניקה אני מבצע אבחנה הכוללת תשאול ואבחון דופק לשון ובטן ומתאים את הטיפול היעיל ביותר בהתאם לאבחנה. אשמח לעזור גם לך

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שחלות פוליציסטיות

Banner_women2
Period pain
שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות היא תסמונת נפוצה

במידה ואת סובלת מהתסמונת, או מסימנים וסימפטומים שקשורים- טיפול ברפואה סינית בהחלט יכול לעזור

שחלות פוליציסטיות

(חשוב קודם כל לדעת, שלא כל אישה שיש לה שחלות פוליציסטיות בהכרח סובלת מ pcos (תסמונת השחלות הפוליציסטיות

במידה  ואת סובלת מהתסמונת זה יכול להתבטא בשיעור יתר, השמנה, הפרעות מחזור וקושי להתעבר

החדשות הטובות הן שאת יכולה לעזור לעצמך דרך טיפול טבעי ויעיל שמוכח כבר אלפי שנים ומוכר כרפואה הסינית. 

בסדרת טיפולים קצרה תוכלי לשפר בצורה משמעותית את המערכת ההורמונלית של גופך, ואת מצב הבריאות שלך.

לקריאה נוספת על דיקור סיני שחלות פוליציסטיות:

למידע מפורט יותר וסיפור מקרה מהקליניקה בנושא: שחלות פוליציסטיות רפואה סינית.

 

במפגש הראשון בקליניקה מתבצע תשאול ואבחון על פי דופק ולשון המשקפים את מצבה של המטופלת. ברוב המקרים מומלץ לקיים טיפול דיקור אחת לשבוע, ומומלץ גם לשלב צמחי מרפא בנוסף.

  

להזמנת טיפול – לחצי כאן  או השאירי פרטים בדף צור קשר

 

שחלות פוליציסטיות - הגדרה

שחלות פוליציסטיות הינה הגדרה המתייחסת לאוסף סימפטומים (מגדירים ברגע שקיימים אצל האישה שניים לפחות) : 1. חוסר ביוץ או ביוץ מועט ונדיר. 2. מבנה שחלות פוליציסטי שאובחן באולטראסאונד (זקיקים מרובים, לפחות 12, בעובי 2-9 מ"מ או שנפח השחלה יהיה מעל 10 מ"ל), 3. היפראנדרוגניזם – הכולל סימנים כמו שיעור יתר, אקנה, נטייה להשמנה. או רמות ביוכימיות גבוהות של טסטוסטרון ו/או הורמונים גבריים נוספים.

שחלות פוליציסטיות ורפואה סינית

ברפואה הסינית ישנה חשיבות גדולה לאבחנה הספציפית לכל אישה, כך למשל נשים שונות תחת ההגדרה והאבחנה המערבית של שחלות פוליציסטיות - מבחינת האבחנה הסינית סביר להניח שיהיה הבדל, וכך גם הטיפול.
חשוב לזכור שאנחנו מטפלים באדם, במקרה הזה ליתר דיוק באישה, ולא במחלה/בתסמונת

במפגש הראשון בקליניקה מתבצע תשאול ואבחון על פי דופק, לשון ואבחנת בטן המשקפים את מצבה של המטופלת. ברוב המקרים מומלץ לקיים טיפול דיקור אחת לשבוע, ומומלץ גם לשלב צמחי מרפא בנוסף.

בשחלות פוליציסטיות יש חשיבות גדולה מאוד להתאמת התזונה.

להזמנת טיפול – התקשרי 054-8020589 או השאירי פרטים בדף צור קשר

צור קשר

phone

Author Info

גל דרורי

גל דרורי

מטפל מוסמך ברפואה סינית, מרצה במכללת רידמן. נסיון של יותר מעשור. בוגר 4 שנות לימוד במכללת רידמן (Dip.Ac) בהצטיינות. את התמחותי עשיתי בבית חולים Zhejiang בעיר האנגזו שבסין במחלקות: דיקור, טווינא, ילדים, גניקולוגיה, עור ורפואה פנימית. מדריך צ'י גונג ומעביר הרצאות וסדנאות בנושא שימור ושיפור הבריאות לפי הרפואה הסינית בטיפול הראשון בקליניקה אני מבצע אבחנה הכוללת תשאול ואבחון דופק לשון ובטן ומתאים את הטיפול היעיל ביותר בהתאם לאבחנה. אשמח לעזור גם לך

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *