התקרקעות מפחיתה דלקת

התקרקעות מפחיתה דלקת

התקרעקעות המפחיתה נזק שרירי

הארקת אדם לכדור הארץ מביאה לשינויים פיזיולוגיים בגוף.כן כן!

ממש ככה – ברגע שהגוף שלנו נוגע באדמה יש לזה השפעה פיזיולוגית על הגוף שלנו.

מחקר אשר בדק השפעה של הארקה על שיקום שרירי, במקרים של ביצוע התכווצויות שרירים חריגות, גילה כמה דברים מעניינים בהשפעה של התקרקעות.במחקר נבדקו ההשפעות של הארקה אחרי התכווצויות חריגות על: כאב, מדדי ck (קריאטין קינאז), וספירת דם מלאה. תוצאות המחקר הראו שיש קיצור בזמן הכאב, (לא בעוצמתו). ובמקביל נצפה גם שינוי במדדים: הפחתה בck (קריאטין קינאז), ושינויים של פרמטרים בדם.מה שמראה לנו על הפחתה של דלקתיות בגוף.איך בדקו ועל מי?

32 גברים בריאים חולקו בצורה רנדומלית ל2 קבוצות- קבוצת הניסוי וקבוצת בקרה. ביום הראשון הנבדקים ביצעו התכווצויות חריגות של 200 כפיפות חצי ברך, ולאחר מכן עברו הארקה, או דמה-הארקה, למשך 4 שעות.

קבוצת הבקרה הדגימה עליה משמעותית בck, לעומת קבוצת הניסוי אצלה הck לא עלה משמעותית. בקבוצת הניסוי הייתה גם עליה ברמת הנויטרופילים, לעומת קבוצת הבקרה.בנוסף, בקבוצת הניסוי הייתה עליה משמעותית ברמת הטסיות.לסיכום- ההארקה גרמה לשינויים בck ובספירת הדם הכללית, שלא נצפו בקבוצת הבקרה. ההפחתה המשמעותית ברמת הck בשרירים הפגועים, שנגרמה בעקבות ההארקה מצביעה על ירידה בנזק השרירי.

רוצים לשמוע עוד על המחקר?או אולי אתם סובלים מכאב או דלקת ורוצים לדעת איך החיבור לאדמה יכול לעזור לכם?

 

מוזמנים להמשיך לקרוא כאן

אם תלחצו על הקישור ותגללו למטה, תוכלו לשמוע על מוצרי התקרקעות שכל אחד יכול להשתמש בהם ולהגדיל את זמן החיבור לאדמה.

 

המחקר:

Grounding after moderate eccentric contractions reduces muscle damage
Richard Brown,1 Gaétan Chevalier,2 and Michael Hill3
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4590684/

Author Info

גל דרורי

גל דרורי

מטפל מוסמך ברפואה סינית, מרצה במכללת רידמן. נסיון של יותר מעשור. בוגר 4 שנות לימוד במכללת רידמן (Dip.Ac) בהצטיינות. את התמחותי עשיתי בבית חולים Zhejiang בעיר האנגזו שבסין במחלקות: דיקור, טווינא, ילדים, גניקולוגיה, עור ורפואה פנימית. מדריך צ'י גונג ומעביר הרצאות וסדנאות בנושא שימור ושיפור הבריאות לפי הרפואה הסינית בטיפול הראשון בקליניקה אני מבצע אבחנה הכוללת תשאול ואבחון דופק לשון ובטן ומתאים את הטיפול היעיל ביותר בהתאם לאבחנה. אשמח לעזור גם לך

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *